poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Ile kosztuje zarządzanie najmem krótkoterminowym i czy to się opłaca?

photo 1482867899247 e295efdd8c1acropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxOXx8cmVhbCUyMGVzdGF0ZSUyMHJlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjkwNTU2OTM5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Obsługa nieruchomości pod wynajem może być bardzo czasochłonnym zajęciem. Właściciele nieruchomości często mają niewielkie doświadczenie w kontekście tego, jak zająć się takimi zadaniami. Dlatego najlepszym sposobem w takim wypadku będzie zlecenie obsługi mieszkań zewnętrznej firmie. Dlaczego takie rozwiązanie jest dobre?

Najem krótkoterminowy jest bardzo wymagający

Do specyficznych cech tego rodzaju usług należą wysokie zyski oraz duża rotacja lokatorów. Z najmu krótkoterminowego korzystają w większości turyści i pracownicy będący w delegacji, którzy mają wysokie oczekiwania wobec lokum. Ze względu na stosunkowo krótką formę pobytu, wynajmujący musi zadbać o stałe obłożenie nowymi klientami, by móc na tym zarobić.

Najem krótkoterminowy uchodzi za bardziej wymagającą formę udostępniania mieszkań. Obsługa aktualnych gości, poszukiwanie kolejnych lokatorów, naprawa bieżących uszkodzeń czy stałe podnoszenie standardu i promocja nieruchomości – to wszystko wymaga ogromu pracy i doświadczenia. Z tego też powodu wiele właścicieli mieszkań decyduje się oddać zarządzanie najmem krótkoterminowym w ręce specjalistów.

Na czym polega współpraca z zewnętrzną firmą?

Obsługa najmu przez specjalistów z zewnątrz zwalnia posiadacza mieszkania z niemal wszystkich obowiązków względem prowadzonej działalności. Doświadczeni pracownicy zajmą się zarówno promocją lokalu, jak i obsługą gości aktualnych i nowych. Ze względu na szerokie doświadczenie i rozbudowane formy i sposoby marketingu, korzystanie z takich usług z pewnością zagwarantuje maksymalizację dochodów z najmu nieruchomości.

Zarządzanie wynajmem mieszkań w Warszawie może pomóc w utworzeniu sporego dochodu pasywnego bez ponoszenia dużych kosztów. Taka obsługa zapewni swobodę właścicielowi, który nie będzie musiał wkładać swojej pracy w rozwój biznesu.

Ile kosztuje zarządzanie najmem krótkoterminowym?

Opłaty za usługi mogą być bardzo zmienne i w dużej mierze zalezą od zakresu działań i kompetencji, które podejmowane są przez zewnętrzną firmę. Mowa tu przede wszystkim o tym, czy przedsiębiorstwo przejmuje całą obsługę nad nieruchomością, czy jedynie pomaga wynajmującemu w niektórych aspektach, na przykład promocji lokalu.

Bardzo często organizacje zajmujące się obsługą nieruchomości wymagają pewnego procenta od uzyskanego dochodu, na przykład 5-10% zysków z całego miesiąca. To dość niewysoka cena za ogrom pracy, którą w normalnej sytuacji właściciel nieruchomości musiałby realizować samodzielnie.

Może spodobać Ci się również:

Wspólnota mieszkaniowa - jakie opłaty?

Wspólnota mieszkaniowa – jakie opłaty?

16 czerwca 2020

Na rynku prawniczym istnieją kancelarie prawne, które oferują pełną i profesjonalną obsługę w zakresie prawa wspólnot mieszkaniowych. Bardzo często zespoły radców prawnych zajmują się problematyką ich działania. Są to doświadczeni…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady