piątek, 06 grudnia 2024r.

Zabieg karboksyterapii na cellulit i rozstępy, czyli jak kosmetologia wykorzystuje dwutlenek węgla?

photo 1487252502161 75020a813bf0cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyMnx8YmVhdXR5JTIwd29tYW58ZW58MXwwfHx8MTY0ODU2NjQ1OQixlibrb 1.2.1q80w1080

Wśród metod usuwania takich niedoskonałości skórnych jak blizny, cellulit, czy rozstępy, medycyna estetyczna oferuje coraz popularniejsze zabiegi z wykorzystaniem lasera, jak również karboksyterapię. Szczególnie wykorzystanie dwutlenku węgla, aby pobudzić metabolizm w tkankach skóry, wykazuje się sporą skutecznością.

W przypadku cellulitu karboksyterapia działa poprzez stymulowanie mikrokrążenia krwi i limfy, co powoduje redukcję tkanki tłuszczowej oraz zwiększenie elastyczności skóry. Dzięki temu zmniejsza się widoczność „dziurek” i nierówności, a skóra staje się jędrniejsza i bardziej gładka.

Jak działa karboksyterapia na cellulit i rozstępy?

Karboksyterapia to innowacyjna metoda redukcji cellulitu, która polega na podaniu do tkanki podskórnej dwutlenku węgla (CO2) za pomocą cienkiej igły. Dwutlenek węgla zwiększa przepływ krwi i limfy w miejscu podania, co poprawia odżywienie tkanek i stymuluje usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii. Ponadto karboksyterapia pobudza proces lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych, co skutkuje zmniejszeniem objętości komórek tłuszczowych i poprawą ich struktury, natomiast same efekty zabiegu są widoczne już po kilku sesjach.

W przypadku rozstępów karboksyterapia działa poprzez pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, które są ważnymi składnikami skóry. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i mniej podatna na pęknięcia, co może pomóc w redukcji istniejących już rozstępów oraz zapobiegać powstawaniu nowych.

Karboksyterapia na blizny — czy to dobra metoda?

Karboksyterapia jest skuteczna również w leczeniu blizn i zasinień po zabiegach chirurgicznych, a także w leczeniu stanów zapalnych skóry, takich jak trądzik. Jeśli szukasz skutecznego i bezpiecznego zabiegu karboksyterapii, Kraków to miasto, w którym znajdziesz wiele klinik i gabinetów medycyny estetycznej, oferujących tę usługę.

Karboksyterapia — o czym warto wiedzieć?

Zabieg karboksyterapii jest stosunkowo bezpieczny i nieinwazyjny. Pacjent może odczuwać lekkie uczucie dyskomfortu podczas wprowadzania gazu, ale nie powoduje to zazwyczaj większych dolegliwości bólowych. Często zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów w odstępach co około 1-2 tygodni, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Po zabiegu mogą wystąpić lekkie zasinienia lub zaczerwienienia na miejscu wkłucia igły, ale zazwyczaj znikają one w ciągu kilku godzin. Warto zaznaczyć, że karboksyterapia jest stosunkowo bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, ale przed jego przeprowadzeniem należy skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą od kosmetologii.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 2

Wypowiedzenie umowy o pracę według niemieckich przepisów prawa pracy

1 czerwca 2021

Wypowiedzenie umowy o pracę jest częste w dzisiejszych czasach, gdyż wiele osób pracując na swój zawodowy sukces łączy się tylko z jedną firmą. Przeważnie, zanim zdolny człowiek znajdzie swoje miejsce…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady