poniedziałek, 04 marca 2024r.

Folia stretch, jakie są jej rodzaje i zastosowanie?

unnamed file

Miliony osób na świecie wie dobrze, że bez folii stretch nie można się obyć. Jest taki wynalazek, który na dobre rozgościł się w wielu gałęziach przemysłu oraz w gospodarstwach domowych. Ze względu na swoje właściwości folia stretch służy do pakowania małych i dużych przedmiotów.

Doskonałe parametry rozciągliwości, wewnętrzna warstwa klejąca, a także odpowiednia wytrzymałość to zalety folii ze stretchu. Wykonywana jest z polietylenu i wykorzystywana przez człowieka już od ponad stu lat. Tym samym ani branża kurierska, ani spożywcza, czy rolnicza nie może się bez niej obejść, tak samo jak żadna gospodyni domowa.

Jakie są rodzaje stretchu?

Folia polietylenowa ma szereg zastosowań. Przede wszystkim jest wykorzystywana jako materiał do pakowania. Ze względu na swoje parametry doskonale zabezpiecza pakunki przed zabrudzeniem, zniszczeniem oraz szkodliwymi czynnikami. To sprawia, że owinięte przedmioty mogą być transportowane na duże odległości i zachować swój dobry stan.

Wśród rodzajów stretchu możemy wyróżnić folię w różnych dostępnych kolorach, przede wszystkim białym, czarnym i transparentnym. Inny podział wyróżnia folię maszynową i ręczną. Pierwsza jest przeznaczona dla firm posiadających maszyny do nawijania, a drugi rodzaj do przewijania ręcznego.

Ręczna folia kolorowa, jaką wybrać?

W zależności, czy zależy nam na dyskrecji opakowanego przedmiotu, możemy wybrać czarną folię stretch. Takie rozwiązanie jest dobre w przypadku wysyłania paczki z zawartością, której nie powinni oglądać postronni. To również dobre rozwiązanie, gdy chcemy zmagazynować paczki nie narażając ich na światło oraz inne czynniki mogące zaszkodzić zawartości.

Wśród kolorów warto tez zwrócić uwagę na białą i transparentną folię stretch. Każdy kolor to nieco inne właściwości klejące oraz elastyczne. Dlatego wybierając formę opakowania na te parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Folia stretch w magazynie i w domu

Foliowanie wielu paczek na palecie pozwala uzyskać wyjątkowo stabilną konstrukcję. Warto nadmienić, że jest to dobre zabezpieczenie ładunku przez szkodliwymi czynnikami, takimi jak brud, wilgoć, temperatura i światło. Z tych powodów w branży magazynowej folia stretch ma szerokie zastosowanie i można śmiało powiedzieć, że bez niej firma nie może się obyć.

Do użytku domowego wykorzystywana jest przeważnie folia mini. Są to niewielkich rozmiarów rolki z folią. Taki materiał jest cieńszy i wystarczający by zapewnić bezpieczeństwo domowym przedmiotom. Szczególnie polecana do pakowania artykułów spożywczych, ale sprawdza się właściwie w każdym przypadku.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 10

E-commerce co to? Jakie korzyści płyną z wdrożenia takiego oprogramowania?

1 sierpnia 2021

Prowadzenie sklepu internetowego wymaga od nas dużo uwagi, a przede wszystkim wiedzy. Obecnie zarządzanie sklepem internetowym stało się jeszcze prostsze z uwagi na wiele dostępnych aplikacji, które wpływają na funkcjonowanie…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady