wtorek, 25 czerwca 2024r.

Jak używać agregatu tynkarskiego?

Jak używać agregatu tynkarskiego?

Agregat tynkarski jest maszyną, która wymaga zasilania energetycznego oraz jest sterowana na podstawie układu elektryczno-pneumatycznego. 

Jak to działa?

Jego nazwa jasno wskazuje na to, że przeznaczeniem jest tynkowanie budynków. Są w nim zawarte różnego rodzaju zespoły, które odpowiadają za bezpieczne oraz poprawne funkcjonowanie urządzenia. Jest ono zbudowane z takich części jak układ wodny, rama, układ sprężonego powietrza, mieszarka czy elektryczna skrzynka sterownicza. 

Kiedy maszyna zostanie złożona oraz podłączona do prądu, możemy rozpocząć użytkowanie. Na samym początku trzeba wsypać odpowiednią mieszankę tynkarską do przeznaczonego do tego celu kosza. Kolejnym punktem jest przekazanie mieszanki do komory mieszarki, do której zostanie dodana woda pochodząca z układu wodnego. Następnie dochodzi do mieszania w komorze, a zaprawa jest tłoczona przez pompę ślimakową do pistoletu natryskowego. 

Jak używać agregatu tynkarskiego?

Podczas montażu wymagane są dwie osoby, a pracownik, który jest odpowiedzialny za obsługę agregatu, musi być wyposażony w okulary oraz nauszniki ochronne. Pierwszym krokiem jest osadzenie uchwytów kolumny w zaczepach mocowania na koszu oraz zaciągnięcie dźwigni zaciskowej. Potem pompa ślimakowa powinna zostać umieszczona w jarzmie oraz przekręcona w stronę kołnierza mieszarki. Wąż sprężonego powietrza powinien zostać podłączony do pistoletu natryskowego i kolektora powietrza.

Woda powinna być doprowadzona za pomocą rury, korzystając z sieci wodociągowej. Następnie możemy podłączyć agregat do sieci elektrycznej. Kiedy upewnimy się, że wszystkie przełączniki są ustawione na wartość zero, jesteśmy w stanie bezpiecznie podpiąć wąż tłoczny zaprawy do pistoletu natryskowego oraz jarzma. 

Kolejnym krokiem jest już samo uruchomienie agregatu. Zawór powietrza znajdujący się przy pistolecie powinien zostać zamknięty, a wąż podłączony do wody umieszczonej w wiaderku. Przepływ należy uruchomić przyciskiem. Układ wodny oraz wąż przed rozpoczęciem pracy musi zostać odpowietrzony. Kiedy maszyna zostanie uruchomiona, powinniśmy sprawdzić, czy silniki pracują zgodnie z oznaczeniami producenta. W przypadku gdy kierunek jest zły, należy przestawić wyłącznik główny. Kiedy ustalimy poprawny kierunek, należy zabezpieczyć wyłącznik ogranicznikiem.

Kolejnymi krokami będzie zamknięcie zaworu powietrza, podłączenie węża do mieszarki oraz napełnienie jej wodą za pomocą przycisku wody. Agregat do tynków zostanie uruchomiony po otwarciu zaworu powietrza. Kiedy napełnimy kosz zasypowy mieszanką, można przystąpić do pracy.

Może spodobać Ci się również:

photo 1541888946425 d81bb19240f5ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ile schnie tynk maszynowy po przygotowaniu?

1 lutego 2024

Zastosowanie tynku maszynowego może znacznie zmniejszyć czas prac remontowych. Nowoczesne urządzenia umożliwią przy tym wykonanie jednolitej powłoki, która będzie odznaczać się znacznie lepszymi parametrami. Remont z zastosowaniem agregatu tynkarskiego z…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady