środa, 07 czerwca 2023r.

Sok z żurawiny – idealny lek na zapalenia wszelkiego rodzaju

photo 1515525941374 fe3a8803f768cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5Nnx8Y3JhbmJlcnJ5JTIwanVpY2V8ZW58MXwwfHx8MTY3MjQzNDc0Mwixlibrb 4.0.3q80w1080

Sok żurawinowy był badany od dziesięcioleci pod kątem wielu korzyści zdrowotnych. Oprócz tego, że jest bogaty w przeciwutleniacze i witaminę C, jednymi z najsilniejszych składników odżywczych w żurawinie silne naturalne związki zwane proantocyjanidynami (PAC), które nadają żurawinie charakterystyczny czerwony kolor. Są to polifenole związane z szeregiem korzyści zdrowotnych.

Na przykład możemy kojarzyć sok żurawinowy z zapobieganiem infekcjom dróg moczowych, a jest to tylko jedna z wielu jego zalet. Dlaczego ten cierpki czerwony sok może być inteligentnym dodatkiem do każdej diety? Podpowiadamy poniżej.

Główne korzyści wynikające z picia soku żurawinowego

Sok żurawinowy może pomóc w walce z niektórymi przewlekłymi infekcjami i pomóc zmniejszyć nadużywanie antybiotyków. Ostatnie badania pokazują nawet, że może pomóc organizmowi w radzeniu sobie ze stanem zapalnym, a także wspierać florę jelitową.

Należy zauważyć, że koktajle z dodatkiem soku żurawinowego i czysty sok żurawina 100% zostały zbadane pod kątem wszystkich zalet prozdrowotnych. Mieszanki soków z żurawiną i innymi owocami, np. żurawina-winogrona lub żurawina-malina, zawierają tyle zdrowych składników odżywczych, że można je nazwać „bombą witaminową”.

Sok żurawinowy może pomóc w zapobieganiu zapaleniom dróg moczowych

Pięćdziesiąt do sześćdziesięciu procent kobiet doświadcza tej przykrej dolegliwości, która może powodować dyskomfort, taki jak pieczenie podczas oddawania moczu, a także ból. Dla niektórych infekcje dróg moczowych powracają raz za razem, zakłócając codzienną rutynę czasem spędzonym na wizytach u lekarza i przyjmowaniu leków.

Sok żurawinowy i suplementy żurawinowe mogą pomóc zmniejszyć ryzyko nawrotów tych dolegliwości. Już jedna szklanka soku z żurawiny każdego dnia może pomóc zmniejszyć ryzyko pojawienia się kolejnego stanu zapalnego.

Sok z żurawiny na inne zakażenia

Regularne picie soku żurawinowego może pomóc zmniejszyć również inne rodzaje infekcji. Regularne spożywanie soku, nawet dwa razy dziennie rano i wieczorem przez dwa tygodnie wyraźnie zmniejsza stany zapalne wywołane z różnych przyczyn. Działanie składników zawartych w żurawinie szczególnie widoczne jest w przypadku wrzodów dwunastnicy i przy zwiększonym ryzyku raka żołądka.

Ostatnie badania wskazują, że proantocyjanidyny mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej populacji bakterii jelitowych. Warto też mieć pod ręką sok z żurawiny, gdy chcemy zwiększyć ochronę przed chorobami nowotworowymi. To głównie dzięki dużej zawartości przeciwutleniaczy sok z żurawiny jest doskonałym dodatkiem w diecie osoby walczącej z taką chorobą.

Może spodobać Ci się również:

Producenci opakowań tekturowych proponują wiele rozwiązań - oto ich przegląd!

Producenci opakowań tekturowych proponują wiele rozwiązań – oto ich przegląd!

31 października 2019

Producent opakowań kartonowych proponuje bardzo wiele rozwiązań, aby jak najwięcej konsumentów było w pełni zadowolonych z zakupu. Jest to bardzo istotne, bo każda przesyłka musi być odpowiednio zabezpieczona. Tylko w…

Czytaj więcej