poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Co to jest wytaczarka stołowa UBM? Krótka charakterystyka urządzenia

unnamed file 2

Przy masowej produkcji, gdzie ważna jest nie tylko ilość, ale i jakość obrabianych detali, warto postawić na skuteczne, wielofunkcyjne rozwiązania. Współczesna technologia gwarantuje nam pracę z wydajnym sprzętem, który jednocześnie pomoże przeprowadzić szereg niezbędnych czynności do obróbki detalu. Przykładem może być wytaczarka stołowa serii UBM, dzięki której można w kompleksowy sposób przygotować metalowe akcesoria.

Słów kilka o budowie maszyny

Wytaczarka zbudowana jest z wrzeciennika  i poziomo zorientowanego wrzeciona, które porusza się poprzez system prowadnic w kierunku pionowym. Maszyna ma podstawę w kształcie litery „T” w której przymocowane są prowadnice kolumny i stołu roboczego. Podczas pracy, obrabiany materiał jest mocowany na stole roboczym poruszającym się liniowo oraz poprzez ruch obrotowy.

Ze względu na dużą wytrzymałość, wytaczarka serii UBM może służyć do formowania materiałów o masie nawet kilku ton. Pracę ułatwią rozbudowane panele wysuwu i przesuwu wsparte wydajnym i niezawodnym napędem. Dodatkowo, wytaczarka zawiera magazyn narzędzi zdolny pomieścić nawet 50 sztuk narzędzi.

Wydajna praca, precyzyjne sterowanie

Wytaczarki CNC są precyzyjnymi maszynami, za pomocą których można przygotować elementy poprzez ich frezowanie, wytaczanie, rozwiercanie, a także gwintowanie. Sprzęt ma szerokie zastosowanie przy obróbce i pracach wykończeniowych na ponad gabarytowych elementach przemysłu energetycznego. Urządzenia bardzo często wykorzystywane są również do przygotowania elementów zbrojeniowych, części maszyn oraz urządzeń na potrzeby górnictwa.

Tak skomplikowany system pracy, wymaga bardziej zaawansowanego sterowania. Technologia CNC umożliwia precyzyjną komunikację  operatora z maszyną, przez co może on dokładnie zaprojektować i kontrolować proces obróbki.

Jakie są zalety rozwiązania?

Jednym z atutów maszyny jest jego duża sztywność. Konstrukcja wytaczarki sprawia wrażenie masywnej, przez co doskonale tłumi drgania powstałe podczas pracy. Urządzenie jest przy tym bardzo ergonomiczne – dzięki smukłej budowie zajmuje ono niewielką ilość miejsca.

Wytaczarka CNC wybierana jest przede wszystkim z powodu dużej wydajności i możliwości obróbki poprzez kilka czynności jednocześnie. Dzięki rozbudowanemu suportowi, w jednym cyklu produkcyjnym można przygotować niemal kompletny detal, bez konieczności kupowania, ustawiania i synchronizowania kilku maszyn ze sobą.

Może spodobać Ci się również:

photo 1601912552080 0fb89fd08042cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1NXx8dHJ1Y2t8ZW58MXwwfHx8MTY4Njc3NTQ0M3wwixlibrb 4.0.3q80w1080

Przeprowadzka – jak zorganizować ją z głową?

1 maja 2023

Organizacja przeprowadzki nie jest łatwym przedsięwzięciem. Trzeba do tego zadania odpowiednio podejść, by przewieść w nienaruszonym stanie wszystkie niezbędne akcesoria. Niezależnie od tego, czy organizujemy takie działania samodzielnie, czy korzystamy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady