środa, 24 kwietnia 2024r.

Ile kosztują implanty zębów cała szczęka? Kiedy warto zdecydować się na zabieg wszczepianie implantów?

photo 1593022356769 11f762e25ed9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxkZW50aXN0fGVufDF8MHx8fDE2Njk0ODc2MTUixlibrb 4.0.3q80w1080

Implanty zębowe dają możliwość uzupełnienia brakujących zębów w sposób trwały. Dzięki temu implanty wraz z koroną są stabilne i pełnią taką samą funkcję jak stałe uzębienie. Takie rozwiązanie jest jedną z lepszych decyzji o uzupełnieniu uzębienia nawet dla pacjentów, którzy mają bardzo dużo braków. Jaki jest koszt implantów całej szczęki i jak wygląda proces takiego leczenia?

Implanty dla całej szczęki – cena

Implanty zębów cała szczęka cena to kwestia, która jest uzależniona od indywidualnego stanu pacjenta. Poza wszczepieniem implantów trzeba tu dodać też koszt koron, które zostaną założone na implant. Koszty w tym przypadku koron zależą już od materiału, z jakiego będą one wykonane, a więc wyróżniamy tutaj korony porcelanowe oraz pełnoceramiczne.

Pomimo że koszty wszczepienia implantów są dosyć duże, to jednak jest to najbardziej skuteczna metoda uzupełniania brakujących zębów. Co więcej, pełnią one taką samą funkcję, co zęby stałe, a więc bez problemu można jeść, śmiać się i w pełni uczestniczyć w życiu towarzyskim, co często jest unikane przez osoby z brakiem uzębienia.

Jak wygląda wszczepienie implantów zębowych?

Implantologia wrocław to zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. To właśnie znieczulenie sprawia, że komfort podczas zabiegu się zwiększa. Podczas zabiegu nacinane jest miejsce, gdzie następnie wszczepia się implant.

Czas wszczepienia implantu nie przekracza najczęściej 2 godzin. W przypadku większej ilości implantów czas ten ulega wydłużeniu. Należy zauważyć, że samo wszczepienie implantów nie jest końcowym etapem leczenia.

Zabieg ten to dopiero pierwszy etap, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Po wygojeniu miejsca, gdzie znajduje się implant jest on odkrywany. Na implant nakładana jest korona, która wygląda tak samo, jak naturalny ząb.

Czy implanty zębowe są odpowiednie dla każdego?

Implanty zębowe mogą zostać wszczepione u pacjentów, u których nie ma do tego zabiegu przeciwwskazań. Bardzo ważny jest stan jamy ustnej, gdyż wszczepienie implantów nie może się odbyć, podczas gdy u pacjenta wykryto jakiekolwiek stany zapalne jamy ustnej.

W przypadku innych schorzeń pacjent powinien znajdować się pod ścisłą kontrolą lekarza. Na zabieg wszczepienia implantów, warto zdecydować się jak najszybciej po usunięciu zębów. Jeżeli będziemy zwlekać kość, zacznie zanikać, w konsekwencji czego zabieg ten może nie być już tak prosty do przeprowadzenie i będą niezbędne inne dodatkowe zabiegi.

Może spodobać Ci się również:

Alternatywa dla botoksu, czyli fotoodmładzanie twarzy. Czy zabieg ten jest lepszy dla naszego zdrowia?

Alternatywa dla botoksu, czyli fotoodmładzanie twarzy. Czy zabieg ten jest lepszy dla naszego zdrowia?

26 czerwca 2019

Istnieje bardzo dużo różnego rodzaju specjalistycznych zabiegów dermatologicznych, które w dzisiejszych czasach są już niemal tak samo popularne, jak wizyty u fryzjera czy makijażystki. Nasza chęć poprawy wyglądu nie stanowi…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady