niedziela, 26 maja 2024r.

Jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać kredyt na mieszkanie? Kto może otrzymać kredyt hipoteczny?

photo 1565329921943 7e537b7a2ea9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMXwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyfHxmbGF0c3xlbnwxfDB8fAixlibrb 1.2.1q80w1080

Kredyt hipoteczny to często jedyna możliwość pozwalająca na zakup własnego mieszkania. Sytuacja finansowa wielu osób uniemożliwia nabycie mieszkania za własne pieniądze, dlatego często najlepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu. Jednak, jakie warunki musi spełnić potencjalny kredytobiorca, aby mógł otrzymać kredyt na mieszkanie?

Kredyt na mieszkanie – jakie warunki trzeba spełnić?

Otrzymanie kredytu na mieszkanie 3 pokojowe Lublin wiąże się z wieloma formalnościami, a także sprawdzeniu sytuacji finansowej osoby, która stara się o kredyt. Oczywiście zazwyczaj decyzja dotycząca udzielenia kredytu jest pozytywna, ale ostatecznie należy pamiętać, że każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie, a więc nie wszyscy mogą liczyć na taki kredyt. Każdy, kto stara się o kredyt, musi spełnić określone wymagania.

Jest to bardzo ważne, ponieważ bank musi przeanalizować, czy potencjalny kredytobiorca będzie w stanie spłacić zobowiązanie. Jednym z elementów, który ma największe znaczenie jest zdolność kredytowa. Bank skrupulatnie sprawdza dochody, liczbę osób w rodzinie, a także warunki zatrudnienia.

Nie bez znaczenia jest również wiek kredytobiorcy oraz wkład własny. Warto wiedzieć, że aby uzyskać kredyt hipoteczny nie trzeba być w związku małżeńskim. Kredyt może wziąć także osoba, która jest samotna, jeżeli oczywiście ma odpowiednie dochody i spełnia wszystkie wymagania.

Na jak długo można otrzymać kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny można otrzymać maksymalnie na 35 lat, więc ogromne znaczenie ma to, w jakim wieku jest kredytobiorca podczas zaciągania zobowiązania. Czas, przez jaki będziemy musieli spłacać kredyt, może być krótszy.

Ostatecznie na ten okres wpływa wysokość kwoty, jaką pożyczymy od banku. Im dłuższy czas spłacania, tym niższa może być rata. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie, ponieważ przekłada się to na mniejsze obciążenie domowego budżetu, jednak w takiej sytuacji czas spłacania jest dłuższy.

Wkład własny w mieszkanie

Jednym z warunków, jaki trzeba spełnić, dotyczy wkładu własnego. Jeśli więc potencjalny kredytobiorca będzie w stanie wpłacić wymaganą kwotę wkładu własnego może liczyć na to, że prawdopodobieństwo otrzymania kredytu hipotecznego będzie znacznie większe.

Zazwyczaj wysokość wkładu własnego wynosi 20%, a więc konkretna kwota zależy od tego, jak wysoki kredyt chcemy uzyskać. Niestety otrzymanie kredytu bez wkładu własnego nie jest możliwe, dlatego każdy kredytobiorca, powinien znać zasady związane z zaciągnięciem zobowiązania.

Może spodobać Ci się również:

kelly sikkema G 91H 3qZOA unsplash

Rejestracja samochodu – co potrzebne? Skorzystaj z fachowej pomocy

1 grudnia 2020

Zakupiony samochód w ramach prowadzonej działalności gospodarczej powinien zaistnieć w sferze księgowej, jako środek trwały. Korzyści z tego są takie, że można od takiego pojazdu odliczyć koszty amortyzacyjne. Warto pamiętać…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady