środa, 24 kwietnia 2024r.

Kawa Kopi Luwak – jak parzyć? Gdzie kupić?

Kawa Kopi Luwak - jak parzyć? Gdzie kupić?

Smakosze kawy nie od dziś poszukują nowych, oryginalnych smaków i aromatów tego napoju. Wśród nich nie brakuje prawdziwych pasjonatów, którzy są skłonni zapłacić nawet wygórowaną cenę za filiżankę swojego ulubionego napoju. Jedną z kaw stanowiących nowinkę wśród innych gatunków jest Kopi Luwak. Jest ona niezwykła, droga i trudno dostępna. Miejscem produkcji tego przysmaku jest południowo-wschodnia Azja, a w przodują w niej mieszkańcy malowniczej Indonezji.

Kawa Kopi Luwak

Ziarna te są oryginalne nie tylko ze względu na nietuzinkowy smak, ale przede wszystkim z racji sposobu ich wytwarzania. W ,,produkcji” pierwsze skrzypce gra niewielkie zwierzątko zwane cywetą lub luwakiem. Jest to ssak żywiący się zarówno mięsem, jak i bananami czy papają. Owoce kawowca stanowią dla niego odpowiednik naszego deseru.

Cyweta zjada najlepsze, dojrzałe owoce, trawi ich miąższ, a następnie wydala pestki – niestrawione i w niezmienionej postaci. To one są właśnie ziarnami kawy, które później zbierane zostają przez tubylczą ludność. Podlegają skrupulatnemu oczyszczeniu i wypaleniu. I tak oto powstaje ten niezwykły gatunek kawy!

Ponadto, działają również farmy luwaków, na których w podobny sposób wytwarzana jest kawa na większą, przemysłową skalę. Roczna produkcja tej specyficznej odmiany jest niewielka i waha się w granicach od 300 do 500 kilogramów. Głównymi rynkami zbytu dla tego gatunku są: Moskwa, Nowy Jork oraz Tokio.

Jak parzyć kawę Kopi Luwak?

Znawcy tematu określają jej smak jako aksamitny, z wyrazistą czekoladowo-karmelową nutą, a jej zapach jako niezwykle intensywny. Jak przystało na tak nietuzinkową kawę, proces uzyskiwania doskonałego naparu jest obwarowany wieloma wytycznymi. Idealną możemy zaparzyć, stosując do jej przygotowania wodę o temperaturze od 92 do 96 stopni Celsjusza. Kawę Kopi Luwak możemy zaparzać w ekspresie elektrycznym lub nawet w zwykłej kawiarce. Jednakże najdoskonalszy aromat i smak uzyskamy, zaparzając ją w dzbanku z papierowym filtrem dobrej jakości. Aby miała odpowiednią moc najlepiej jest użyć 10 g zmielonych ziaren na 170 ml wody.

Gdzie kupić kawę Kopi Luwak?

Jest to produkt ekskluzywny i dość trudno dostępnym. Producenci dokładają jednak starań, aby mogła ona gościć na stołach jej amatorów na całym świecie. Bez większego problemu możemy ją zatem nabyć w sklepie internetowym z kawą. Kopi Luwak kupimy także w sklepie internetowym z herbatą – często zdarza się bowiem, że posiada ten gatunek w ofercie.

Niestety, ze względu na wysoką cenę, na rynku można spotkać się z podróbkami. Dobre sklepy, dbające o swoją renomę, zdobywają Kopi Luwak wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Robiąc więc zakupy w renomowanym sklepie internetowym – możemy mieć pewność co do oryginalności kawy w jego ofercie.

Może spodobać Ci się również:

photo 1593642532842 98d0fd5ebc1aixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Jak usprawnić działanie firmy? Z jakich metod powinien skorzystać przedsiębiorca?

1 października 2022

Zarządzanie firmą nie zawsze jest prostym zadaniem, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z większym przedsiębiorstwem. Co więcej, poza samym nadzorowaniem tego, jak funkcjonuje biznes, należy także podejmować działania mające na…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady