środa, 24 kwietnia 2024r.

Kiedy nosić stopery do uszu w pracy? Kto jest odpowiedzialny za zakup zatyczek do uszu dla pracowników?

photo 1484688493527 670f98f9b195ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Ochrona słuchu w pracy to bardzo ważny aspekt, który pozwala zadbać o swoje zdrowie. Oczywiście nie wszędzie należy nosić zatyczki do uszu, jednak są miejsca pracy, gdzie jest to wymagane. Zabezpieczenia pracowników przed czynnikami szkodliwymi są uregulowane przez przepisy BHP. Dowiedz się, kiedy trzeba nosić zatyczki do uszu i dlaczego jest to tak ważny czynnik?

Zatyczki do uszu w pracy – kiedy pracownik musi je nosić?

Czy wiesz, że nadmierne narażanie się na hałas może skutkować uszkodzeniem słuchu? Dodatkowo musisz również wiedzieć, że niektóre z uszkodzeń słuchu są nieodwracalne. Aby skutecznie ochronić się przed tym problemem, pracując w hałasie, konieczne jest noszenie zatyczek do uszu.

Kiedy dokładnie należy nosić zatyczki do uszu? W zakładach pracy, gdzie mamy do czynienia z dużym hałasem, niezbędne jest przeprowadzenie pomiarów natężenia dźwięków. Dzięki temu można sprawdzić, czy dany hałas jest zagrożeniem dla pracowników i ich zdrowia.

Głośne dźwięki to nie tylko uszkodzenie słuchu, ale także wpływ na gorsze samopoczucie i problemy ze skupieniem, co skutkuje gorszą wydajnością pracownika w czasie pracy. Zatyczki do uszu należy nosić w miejscu pracy, jeśli hałas przekracza 85 dB.

Kto jest odpowiedzialny za zakup zatyczek do uszu w miejscu pracy?

Wszelkie środki ochrony pracowników w miejscu pracy musi zakupić pracodawca. Tak samo wygląda to w przypadku zatyczek do uszu, które także musi kupić pracodawca. Osoba zarządzająca firmą nie może zrezygnować z zakupu środków ochrony osobistej, ponieważ podlega to nałożeniu kary na pracodawcę, który nie zadba należycie o swoich pracowników.

Każda profesjonalna firma dba o zatrudnionych pracowników i zapewnia im odpowiednie zabezpieczenia, jeśli jest to wymagane. Dzięki temu pracownicy czują się komfortowo w miejscu pracy. Co więcej, nie muszą się oni martwić o swoje zdrowie, gdyż nie są narażeni na szkodliwe dla zdrowia czynniki.

Jakie stopery musi zapewnić pracodawca?

Najczęściej w zakładach pracy spotykamy się ze stoperami jednorazowego użytku. Oczywiście nie jest to zawsze regułą, ponieważ można spotkać także stopery wielokrotnego użytku. Jest to więc kwestia indywidualna, jakie stopery, zostaną zakupione do danego zakładu pracy.

Wyróżniamy najczęściej stopery piankowe, woskowe, ale też te wykonane z innych tworzyw. W sprzedaży dostępne są zazwyczaj większe ilości stoperów, dzięki czemu pracodawca może zakupić to, co dokładnie go interesuje. Warto zwracać jednak uwagę na jakość stoperów, ponieważ wpłynie to na skuteczną ochronę przed głośnymi dźwiękami i większy komfort korzystania z tego typu gadżetów.

Może spodobać Ci się również:

photo 1484154218962 a197022b5858cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxyZWFsJTIwZXN0YXRlJTIwcmVudGFsfGVufDF8MHx8fDE2OTA1NTY5Mzl8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak urządzić mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy?

1 lipca 2023

Z krótkoterminowego wynajmu można czerpać spore zyski. Przed udostępnieniem mieszkania, powinniśmy jednak odpowiednio je urządzić. Do obskurnego, odbiegającego od obecnie panujących standardów pokoju żaden lokator nie będzie chciał przyjść. Musimy…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady