środa, 24 kwietnia 2024r.

Materac piankowy – na czym polega jego konstrukcja? Jakie ma zalety?

materac piankowy na czym polega jego konstrukcja jakie ma zalety

Wybranie odpowiedniego materaca to nie taka prosta sprawa. Wykonuje on bowiem bardzo ważne zadanie, a mianowicie powinien zapewnić komfortowy i spokojny sen swojemu właścicielowi. Ponadto, ma być użytkowany przez dłuższy czas, musi więc cechować się wytrzymałością. Najpopularniejszym typem materacy są zdecydowanie modele piankowe. Z czego się je wytwarza?

Budowa krok po kroku

Szeroki wachlarz produktów na rynku sprawia, że można wyróżnić aż cztery główne tworzywa:

  • Pianka poliuretanowa – odporna na odkształcenia, wytrzymała, a przy tym elastyczna. Jest to materiał antyalergiczny i dostosowujący się do budowy ciała właściciela, dzięki czemu zapewnia wysoki komfort użytkowania i chroni kręgosłup.
  • Pianka wysokoelastyczna – rekomendowana szczególnie dla alergików, gdyż zapobiega rozwojowi alergenów oraz roztoczy. Stworzono ją z poliuretanu, a zaawansowana technologia pozwoliła ukształtować tworzywo o dużo lepszej jakości.
  • Pianka lateksowa – wyprodukowana z mleczka kauczukowego. Jest antyalergiczna i antybakteryjna, więc będzie zdecydowanie świetnym rozwiązaniem nie tylko dla osób borykających się z alergią, ale także dla tych o słabej odporności.
  • Pianka termoelastyczna – powszechnie uznawana za tworzywo, które posiada najwyższą jakość. Wykorzystuje się ją głównie w materacach leczniczych, ponieważ reaguje na ciepło, co powoduje, iż perfekcyjnie dopasowuje się do sylwetki właściciela.

Funkcjonalność przede wszystkim

Skoro budowa materacy piankowych została już szczegółowo omówiona, warto zainteresować się zaletami tych produktów. Z czego wynika ich duża popularność? Otóż na pewno głównym powodem jest funkcjonalność. Potrafią idealnie dopasować się do ciała, co zapewnia nie tylko wyjątkowy komfort użytkowania, ale także odpowiednią cyrkulację powietrza oraz prawidłową stabilizację kręgosłupa. By zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów, do produkcji materacy stosuje się pianki o różnej gęstości. Warto tu polecić w szczególności firmę Hilding, oferującą ogromny wybór rozmaitych modeli o różnych zastosowaniach.

Ulga dla chorych

Materace piankowe są antybakteryjne oraz antyalergiczne. To ich dwie wiodące cechy, zdecydowanie przyciągające ku nim całą rzeszę użytkowników. Leczniczy potencjał omawianych materacy z radością wykorzystują osoby będące w trakcie rehabilitacji, ludzie cierpiący na przewlekłe bóle o rozmaitym podłożu, a także oczywiście alergicy. Pomagają im one w powrocie do normalnego funkcjonowania, bo gwarantują spokojny, komfortowy sen oraz złagodzenie uporczywych dolegliwości.

Może spodobać Ci się również:

photo 1521782462922 9318be1cfd04cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3fHxob21lJTIwZnVybml0dXJlfGVufDF8MHx8fDE2NzIzMjk4Njcixlibrb 4.0.3q80w1080

Gdzie kupić tanie meble do salonu? Jaki sklep wybrać, aby kupić tanie i solidne meble?

1 października 2023

Salon to jedno z ważniejszych miejsc w twoim domu? Chcesz więc urządzić go tak, aby zachwycał swoją aranżacją i przede wszystkim umożliwiał komfortowy wypoczynek. Chcąc urządzić salon, musisz zwrócić szczególną…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady