poniedziałek, 22 lipca 2024r.

Piana PUR – czy to dobry sposób na ocieplenie domu?

photo 1564359732441 c879d1a16c49cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMXwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwyNHx8cG9seXVyZXRoYW5lLWZvYW18ZW58MXwwfHwixlibrb 1.2.1q80w1080

Izolacja pianką poliuretanową to nowoczesna i wysoce skuteczna metoda izolacji termicznej budynków. Po nałożeniu przez natrysk dociera nawet do najmniejszych szczelin. Zapewnia trwałą i odporną na uszkodzenia izolację domu, poprawiając komfort życia i zmniejszając rachunki za ogrzewanie.

Jest to coraz bardziej popularny sposób, wykorzystywany do poprawienia parametrów termoizolacyjnych różnych budynków. Zalety i wady innych metod pozwalają potwierdzić, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów zatrzymywania ciepła wewnątrz budynku. Warto nadmienić, że pianka PUR charakteryzuje się krótkim czasem aplikacji i wysoką skutecznością.

Zalety pianki poliuretanowej — niższe koszty ogrzewania

Zalety i wady innych materiałów termoizolacyjnych przemawiają za tezą, że ocieplenie domu wełną lub styropianem nie zawsze przynosi wymierne korzyści. W przypadku pianki poliuretanowej lista zalet jest imponująco długa. Jedną z nich są niewątpliwie niższe koszty ogrzewania domu. 

Właściwości termoizolacyjne tego materiału są niezwykle wysokie. Pozwalają na eliminację mostków termicznych, a tym samym blokowanie ucieczki ciepła z krytycznych punktów domu. To gwarantuje zatrzymanie ciepła w zimie i zapobiega przedostawaniu się ciepła do wnętrza w okresie letnim.

Ta zaleta pianki poliuretanowej przyczynia się do znacznego obniżenia kosztów ogrzewania. Temperatura w każdym pomieszczeniu będzie utrzymywana na stałym i komfortowym poziomie przy jednoczesnej minimalizacji strat ciepła.

Szybka aplikacja — kolejna zaleta pianki poliuretanowej

Mocną stroną pianki poliuretanowej jest jej szybka i łatwa aplikacja. Piankę PUR nakłada się metodą natryskową — zwiększa swoją objętość kilkadziesiąt razy i utwardza się w szybkim tempie. Cała procedura zajmuje zatem znacznie mniej czasu niż izolacja innymi materiałami.

Zaletą pianki poliuretanowej jest jej łatwa aplikacja również na poddaszu. Materiał idealnie dopasowuje się do skosów i trudnodostępnych powierzchni. Dzięki swojej ekspansji wnika w najdrobniejsze szczeliny, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych.

Inne atuty piany PUR

Pianka poliuretanowa ma niski współczynnik przenikania ciepła λ, co czyni ją jednym z najlepszych materiałów termoizolacyjnych. Materiał jest wysoce przyczepny do podłoża, odporny na uszkodzenia i niezwykle lekki — nie obciąża konstrukcji budynku. Ponadto izolacja piankowa jest w 100% bezpieczna dla alergików i zwierząt.

Taka izolacja nie tworzy kurzu przy nakładaniu i nie zawiera szkodliwych substancji. Jednocześnie utrzymuje wysoki poziom izolacji termicznej przez wiele lat.

Może spodobać Ci się również:

mateus campos felipe PERcXdKzYh0 unsplash

Radca prawny czy adwokat? Kto pomoże w naszej sprawie?

29 maja 2020

Istnieją zawody, do których zwraca się z prośbą każdy z nas przynajmniej raz w życiu, jak na przykład do hydraulika o naprawę umywalki, lekarza o przepisanie recepty i w końcu…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady