środa, 24 kwietnia 2024r.

Smartwatch – co to jest, jak działa i jaki wybrać?

smartwatch co to jest jak dziaa i jaki wybra 1

W obecnych czasach, klasyczne zegarki tracą na swojej popularności. Niesamowicie szybki rozwój technologiczny wkradł się również do branży czasomierzy i podbija ją z powodzeniem. Ludzie coraz chętniej decydują się na smartwatche, które jednym kliknięciem mogą połączyć ze swoim smartfonem. Czym są smartwatche? Jak działają? Jaki wybrać? Podpowiadamy.

Czym jest smartwatch:

Smartwatch to, dosłownie rzecz ujmując, inteligentny zegarek, który poza swoją podstawową funkcją, czyli pomiarem czasu, posiada funkcje charakterystyczne dla smartfona. Może to być na przykład możliwość sterowania odtwarzaczem muzyki, odbieranie powiadomień z telefonu lub informacji o połączeniach przychodzących.

Z drugiej strony, dzięki połączeniu smartwatcha ze smartfonem, otrzymujemy dostęp do statystyk związanych z naszą aktywnością, ponieważ przeprowadzane przez smartwatch pomiary są porządkowane w stosownej aplikacji w telefonie.

Można zatem rzecz, że smartwatch to nic innego jak hybryda tradycyjnego zegarka oraz najnowszych modeli telefonów komórkowych.

Jak to działa?

Smartwatche w znakomitej większości są wyposażone w oprogramowanie typowe dla telefonów komórkowych – np.: Android lub iOS. Dzięki temu w prosty sposób można powiązać ze sobą oba urządzenia – na przykład za pomocą bluetooth i wzajemnie przekazywać informacje między nimi.

Jest to szalenie wygodne rozwiązanie, na przykład w sytuacji, kiedy idziesz na siłownię i czekasz na ważny telefon. Dzięki swojemu smartwatchowi nie musisz brać telefonu ze sobą. Wystarczy, że masz na nadgarstku swój smartwatch, który na pewno da Ci znać, kiedy ktoś będzie próbował się z Tobą skontaktować.

Jaki smartwatch wybrać?

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele rodzajów smartwatchy, a także ich młodszych braci – smartbandów. Są to mniejsze i najczęściej tańsze odpowiedniki smartwatchy. Charakteryzują się skromniejszym wyświetlaczem, jednak mogą posiadać podobne funkcje.

Jeśli stoisz przed wyborem swojego pierwszego smartwatcha, to zadaj sobie podstawowe pytanie – do czego będzie Ci on potrzebny.

Jeżeli zależy Ci na bardziej funkcjonalnym zegarku, który oprócz czasu pomoże Ci zmierzyć podstawowe parametry – nie musisz inwestować w szczególnie zaawansowany sprzęt. Wcale niegłupim pomysłem będzie rozważenie zakupu smartbanda, o którym mowa nieco wyżej.

Jeżeli natomiast dużo trenujesz i potrzebujesz w tej kwestii technicznego wsparcia; albo po prostu jesteś pasjonatem technologii i uwielbiasz wszelkiego rodzaju nowinki – możesz zainwestować w swój pierwszy sprzęt o wiele więcej.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Kiedy można wstawić ząb po wyrwaniu? Dlaczego należy uzupełniać brakujące zęby?

1 września 2021

Ekstrakcja zęba jest zabiegiem polegającym na jego całkowitym usunięciu. W większości przypadków jest to zabieg, który nie powoduje żadnych komplikacji zarówno podczas samego wyrywania zęba, jak i po jego usunięciu.…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady