niedziela, 26 maja 2024r.

Uczęszczasz na kurs nauki jazdy w Krakowie? W tych miejscach uważaj!

Uczęszczasz na kurs nauki jazdy w Krakowie? W tych miejscach uważaj!

Młody kierowca zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy z odpowiedzialności związanej z kierowaniem samochodem. Kursant zazwyczaj myśli, że może być spokojny mając instruktora obok. Niestety, nauczyciel nie zawsze jest w stanie zareagować odpowiednio, a im szybciej ty nauczysz się dobrych zachowań na drodze, tym lepiej dla ciebie: już podczas nauki jazdy będziesz mijał wiele niebezpiecznych miejsc. Kurs powinien być dla młodych kierowców swego rodzaju wprowadzeniem na drogi publiczne, a jeśli robisz prawo jazdy w OSK w Krakowie – nie mamy dla ciebie dobrych informacji. W tym mieście jest wiele ulic, w których trzeba zachować szczególną ostrożność.

Drogi główne 

Według danych z roku 2017 najgorsza pod względem ilości wypadków jest ulica Wielicka. Miało na niej miejsce 285 zdarzeń drogowych. Następna w kolejności jest al. 29 listopada z 245 wypadkami lub kolizjami. Inne niebezpieczne główne ulice, na których początkujący kierowca powinien uważać, to ulice: Opolska, Zakopiańska, Jana Pawła II, Nowohucka i al. Słowackiego.

Skrzyżowania

W Krakowie aż roi się od niebezpiecznych skrzyżowań. Aż 47 zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu przy węźle autostradowym na ulicy Śliwiaka. Jest to według statystyk najbardziej niebezpieczne skrzyżowanie w Krakowie, bo wielu kierowców nie zauważa tam znaku nakazującego ruch okrężny. Następne w zestawieniu jest kolejne rondo – Matecznego. Bardzo niebezpieczne jest również skrzyżowanie ulicy Lublańskiej z al. 29 listopada. W rankingu groźnych rond znalazły się jeszcze: Grunwaldzkie, Grzegórzeckie, Dywizjonu 308 i Mogilskie.

Śmiertelne wypadki

Do wypadków śmiertelnych w Krakowie dochodziło na różnych ulicach i ciężko znaleźć jakąś regułę. W ostatnim czasie zdarzały się na ul. Armii Krajowej, Jagiełły i Lublańskiej.

Inne miejsca warte szczególnej ostrożności: 

  • skrzyżowanie ul. Czaplickiego i Okulickiego,
  • rondo Generała Maczka,
  • skrzyżowanie ul. Armii Krajowej z Bronowicką.

Z pozytywnych wiadomości, sytuacja na na rondzie Ofiar Katynia się uspokoiła. Wymuszone spowolnienie ruchu przez roboty drogowe dobrze zadziałało na to miejsce. Liczba wypadków spadła również na ulicy Czarnowiejskiej i al. Mickiewicza. Tymczasem znaczy skok w rankingu zanotowały ul. Herberta i ul. Podmokła, na tych drogach kierowcy powinni bardziej uważać.

Podsumowując, sytuacja na ulicach Krakowa zmienia się bardzo szybko. Warto jednak pamiętać (szczególnie w przypadku szkolących się na prawo jazdy kat. B), żeby na wymienionych wyżej miejscach zachować szczególną ostrożność. Dzięki temu będziemy mogli czuć się w tym pięknym mieście bezpieczniejsi.

 

Może spodobać Ci się również:

Geometria kół - co to jest? Ile kosztuje?

Geometria kół – co to jest? Ile kosztuje?

8 czerwca 2020

Aby zadbać maksymalnie o nasze bezpieczeństwo podczas poruszania się samochodem, powinniśmy na bieżąco dokonywać wszelkich napraw. Jest to istotne, gdyż bagatelizowanie nawet najdrobniejszych usterek może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń, przez…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady