sobota, 18 maja 2024r.

Z jakimi problemami boryka się logistyk w branży spedycji międzynarodowej?

Z jakimi problemami boryka się logistyk w branży spedycji międzynarodowej?

Spedycja, a co za tym idzie, logistyka jest branżą trudną i wymagającą niezwykłej punktualności i zaangażowania. Tylko to może sprawić, że towar trafi w wyznaczone miejsce na czas. Jednak bardzo często osoba pracująca na stanowisku logistyka w firmie spedycyjnej musi borykać się z pewnymi problemami, które należy rozwiązać szybko, bo w przeciwnym razie niestety nie uda się dowieźć niczego na czas. Osoba pracująca w tej branży musi więc nie tylko mieć nerwy ze stali, ale także bardzo szybko wyszukiwać rozwiązania w problemowych sytuacjach. 

Jak najmniej pustych przewozów

Transport to biznes, w którym na co dzień przewozi się wiele towarów i o ile zarabia pieniądze, kiedy artykuły przewożone są do klienta, tak za powrót nikt jej nie płaci. Samochód więc pokonuje drogę już bez żadnych produktów i im więcej tego rodzaju pustych przejazdów, tym większe firma ponosi straty. Spedycja, a raczej logistyka w tym zakresie, polega więc na dokładnym zaplanowaniu drogi, aby przejazdów zupełnie bez towaru było jak najmniej. Bardzo często jest to trudne i wymagające zadanie. 

Wysokie kary finansowe

Firma transportowa za niedotrzymanie umowy, czyli niedowiezienie towaru zgodnie z ustaleniami, płaci ogromne kary. Logistyk musi więc tak ułożyć plan jazdy danego kierowcy, aby ten wyrobił się w określonym czasie. Osoba pracująca na stanowisku logistycznym musi uwzględnić nie tylko warunki, np. pogodowe, w czasie jazdy, ale także długość trasy i czas, w jakim kierowca ją pokona. To zadanie wymaga planowania i często oznacza wiele trudności, które muszą zostać pokonane mimo wszystko. 

Odpowiadanie za innych

Logistyk zajmuje się nie tylko planowaniem dróg tak, aby towar dotarł na miejsce. Jego zadaniem jest także wybranie takiego kierowcy, który wykona zadanie według planu. Spedycja niestety od wielu lat musi borykać się z problemem jakim jest brak kierowców, a ci młodsi stażem nie mają doświadczenia. Logistyk odpowiada za niedowiezienie danego towaru na miejsce i to on musi tłumaczyć się klientom, kiedy tak się nie stanie. Kierowcy nie zawsze przestrzegają czasu pracy, więc bardzo często zdarzają się opóźnienia w tym temacie, z których szef musi wybrnąć. Nie jest to łatwe zadanie, a nawet może skończyć się dla firmy bardzo pokaźnymi stratami finansowymi.

Uszkodzone pojazdy i przepisy

Firma transportowa jest skazana nie tylko na kierowców mniej lub bardziej kompetentnych, ale także i na pojazdy i maszyny. Nierzadko zdarzają się takie w stanie utrudniającym przewiezienie towaru, a logistyk musi brać to pod uwagę, aby zaplanowane zadania tego dnia zostały wykonane.

Może spodobać Ci się również:

photo 1644675272883 0c4d582528d8cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxM3x8dmV0fGVufDF8MHx8fDE2ODI4NDQ1NTYixlibrb 4.0.3q80w1080

Co daje czipowanie psa lub kota?

1 września 2023

Koty i psy pełnią bardzo znaczącą rolę w naszym życiu. Często stają się one prawdziwymi przyjaciółmi, z którymi można miło spędzić czas. Dlatego przywiązując się do pupili, nie chcielibyśmy, aby…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady